Ellunhuopa


Huovutus ja kauneus, eli mikä saippua huovutukseen 

huovutus, saippua, huopaohjeet

huovutus, saippua, huopaohjeet

Minulla ei ole ollut ikinä pitkiä kynsiä… En tiedä, onko se hyvä vai ei, mutta se vain on näin. Ensin musiikkikoulu, sen jälkeen pitkä urheilu-ura, ja nyt huovutus. Mikään harrastuksistani ei ole sallinut pitkiä kynsiä. Ihosta piti kuitenkin huolehtia. Se muistaa, ja lisäksi on annettu koko elämäksi.

huopikkaat, huovutus, huopa, käsityö blogi, ellunhuopa
Kun kädet ovat saippuavedessä koko päivän, pitää olla tarkka mitä saippuaa käyttää. Huovutukseen käy mikä tahansa saippua, mutta henkilökohtaisesti pidän oliivisaippuasta. Se ei kuivaa ihoa ja kuplii riittävän hyvin.

oliivisaippua, kookosöljy, huovutus

Työn jälkeen käytän luomukookosöljyä jo puli vuotta ja pidän siitä. Koirakin on tyytyväinen, että saa vähän nuoleskella sitä.

Tue Suomalaista käsityötä!
Tykkäätkö siitä mitä teen?
Tue Suomalaista käsityötä ja auta Ellunhuopaa saavuttamaan jotakin suuremoista lahjoituksesi avulla!
-Kuinka paljon haluaisit lahjoittaa? Pienikin määrä lämmittäisi sydäntäni, olisi todella merkityksellinen ja auttaisi Ellunhuopaa huomattavasti!





 

Kerro meille ajatuksesi ja toiveesi:

Tutustu muihin tuotteisiin Ellunhuopa

Tilaa nyt, jotta voit jatkaa lukemista ja saada pääsyn koko arkistoon.

Jatka lukemista